fbpx

#

Tüm sektörlerde, tüm alışverişlerde en küçük kobi düzeyine kadar hayatı kolaylaştıracak bir gelecek acaba ne kadar uzakta?Sadece ödeme sistemi değil, aynı zamanda sadakat, hayata renk katacak güzellikler, şimdikinden daha düşük maliyetle daha çok kazanç elde edecek bir sistemi hayal ettik.İstedik ki, müşteri, firma, devletimiz Tekkart her kullanıldığında mutlu olsunlar. Üstelik insanların yaşam döngüsünde fark yaratacak, hayallerine ulaşabilecekleri bir girişimcilik fikrini de içinde barındırsın.Sadece günlük alışverişlerimizi yaparak para kazanmaya başlayabileceğimiz ama yarınlarda bir ülkenin tüm cirosuna sizi ortak edecek bir yapı hayal ettik.Dahası da var.Netice de 2016 da 5 kişi ile hayallerimizin peşinden gitmek için Tekkart’ı kurduk. Netice de yaptık, oldu. 2019 itibariyle 1050 kobi, 2000’den fazla girişimci ve 125000 den fazla müşterisi ile 2020’ye girmeden 500.000 alışveriş işlemini aştık.İşte magazanolsun.com bu hayalin eticaret kısmını oluşturmaktadır. Tekkart içinde kobiler ulusal düzeyde firmalar ve markalar ile anlaşmalar yapılmaktadır. magazanolsun ile başladığınız üyeliğinizde sadece eticaret te yaptığınız alışveriş ile değil tüm alışverişlerinizden de kazanırsınız.

Tekpara yaptığınız her alışverişte kazandığınız alışveriş puanlarıdır. 1 Tekpara, 1 TL değerindedir ve puanlarınızla bedava alışveriş yapmanızı sağlar.

Kazanılan Tekpara'larımı Nasıl Kullanabilirim?

Puanlarınızı sistem üyesi üye işyerlerinde veya magazanolsun.com üyesi eticaret sitelerinde alışveriş yapmak suretiyle kullanabilirsiniz.

Tekpara puanımı nasıl kullanacağım?

a. Üye, alışverişini yapar. Ürünleri sepete ekler.

b. Sepetinde alışverişi tamamla der ve ödeme sayfasına gelir.

c. Ödeme sayfasında eğer Tekpara puanınız varsa Tekpara Puan bölümünden ya da Kredi Karı ile ödeme bölümünden ödemenizi yapabilirsiniz.

d. Ödeme yapıldıktan sonra siparişlerim bölümünden ürününüzün durumunu takip edebilirsiniz.

Anlaşmalı Firmalarda alışveriş

a. Üye, alışverişini yapar.

b. Toplam ödeme bedelini nakit veya kredi kartıyla yapar.

c. Üye işyeri toplam bedel üzerinden fatura veya fişi üyeye verir.

d. Üye İşyeri, Tekkart Üyeişyeri portalı üzerinden toplam alışveriş miktarını, alışveriş işleme bölümünde tutar kısmına yazar.

e. Daha sonra üyeden cep telefonu ve şifresini girmesi istenir.

f. Üye girişi yaptığında eğer kendi şifresini kullanmak istemezse “şifre gönder” butonuna basarak tek kullanımlık şifre talep edebilir.

g. Üye şifresini girip tamam dediğinde işlem onaylanır ve üyeye alışveriş bilgi sms’i gider.

h. Eğer üyenin kullanılabilir puanı varsa bu kısımda puan bilgisi ve kullanmak isteyip istemediğini soran bir ekran gelir.

i. Üyenin puanı varsa ve kullanmak isterse buraya tutarı girer ve tamam der.

j. İşlem tamamlanır. Bu süreçte üye cep no yerine Tekkart ID sini de kullanabilir.

k. İşlem tamamlandığı anda bu alışveriş bedeline ait hesaplanan puanlar üye/üyelerin hesabına yüklenecek puan olarak yansıtılır.

l. İşlem sponrası kazanılan puanlar anında yüklenecek puan kısmında görünür. 15 gün sonra bu puanlar üyenin ekranında kullanılabilir puan haline gelir ve üyeye kullandırılır.

m. Üye işyerinin yasal mevzuatı gereği (Benzin vb.) veya verilen indirim oranına bağlı olarak puan hesaplamalarında değişiklikler olabilmektedir.

Mağaza sahiplerimizde komisyon ve nakde çevrilen puan (bu bir gelir paylaşımıdır) sürekli vergi mükellefi olmayan müşterilerimiz açısından gelir vergisi tevkifatına tabidir. Şirketimiz bu ödemelerden ödeme sırasında %20 oranında gelir vergisi tevkif ederek muhtasar beyanname ile vergi dairesine beyan edip ödemesini yapar. Tekpara karşılığı nakit gelir ücretsiz üyelerimiz için söz konusu değildir.

Ürün listeleyebilmek için vergi mükellefi bir tedarikçi olmak zorunludur. Ancak vergi mükellefi olmayan bireysel mağaza sahiplerimiz tedarikçi anlaşması yaparak, onun sistemde ürün listelemesini sağlayabilir ve ekledikleri ürünler magazanolsun mağazalarında satıldıkça gelir elde edebilirler.

Ürün listeleme ücretsizdir.

Genel olarak %12 komisyon alınmaktadır. Ancak bu sektörlere göre değişebilmektedir. Yine tedarikçi mağazalarda satışını arttırmak için satıcı sitelere özel olarak kampanyalar düzenleyebilir.

Tedarikçi olmak istiyorsanız bayilerimize başvurmalısınız. Size sistemi tanıtan bayimiz tedarikçi kaydınız ile ilgili olarak size yardımcı olacaktır. Eğer tanıdığınız bir bayimiz yoksa anasayfadaki iletişim formu ile bize yazın. Sizi en kısa zamanda bir bayimiz ile iletişime geçirelim.

Mağaza almak istiyorsanız bayilerimize başvurmalısınız. Size sistemi tanıtan bayimiz mağaza alımınız ile ilgili olarak size yardımcı olacaktır. Eğer tanıdığınız bir bayimiz yoksa anasayfadaki iletişim formu ile bize yazın. Sizi en kısa zamanda bir bayimiz ile iletişime geçirelim

Hayır. Tedarikçi olmak için ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Evet. Mağaza açmak ücretlidir.Bu kiralama ücreti değil satınalma ücretidir. Yani bir defa ödersiniz. Her yıl ödeme yapmazsınız.

Mağazanızda sadece sizin anlaşma yaptığınız tedarikçilerin değil, anlaşmalı tüm tedarikçilerin ürünlerini satabilirsiniz.

Evet mağazanızda sistemdeki tüm ürünleri satabilirsiniz. Üstelik hiçbir ürün ekleme zorunluluğunuz da yoktur.

Evet. Mağazanızda tedarikçi olarak sadece kendi ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Ürünleriniz dilerseniz sadece sizin sayfanızda görünebileceği gibi, dilerseniz tüm mağazalarımızda görünmesine siz karar verirsiniz.

Mağazanızda satacağınız ürünleri dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Şöyleki:

a. Şehir bazında (örneğin sadece İstanbul fırsatları satmak isteyebilirsiniz)

b. Kategori bazında (örneğin sadece kozmetik konseptinde sayfa açabilirsiniz)

c. Firma bazında (ürününü satmak istemediğiniz firmayı engelleyebilirsiniz)

d. Ürün bazında (satmak istemediğiniz ürünü engelleyebilirsiniz)

Sistemde mağaza sahibi olan girişimcilerimiz sisteme tedarikçi vasıtasıyla ürün ekleyebilirler. Eklenen tüm ürünlerde siz ürün eklemeye aracılık etmekten dolayı gelir edersiniz. Eklenen ürün hangi mağazadan satılırsa satılsın aracı gelir elde eder.

Sistemde mağazanız varsa, bu mağaza üzerinden satılan her üründen satıcı geliri elde edersiniz. Ürünü siz eklemek zorunda değilsiniz. İsterseniz siz ekleyin isterseniz bir başkası eklemiş olsun, sizin sayfanızdan satılan her üründen satıcı geliri elde edersiniz. Ayrıca ürünü ekleyen de sizseniz satıcı geliri+aracı gelirinin ikisini birden siz kazanabilirsiniz.

Kendimarkan’dan mağaza satın alan tüm girişimcilerimiz tedarikçi veya bireysel girişimci olsun bayilik yapabilir. Bu durumda tüm mağaza satışlarından gelir elde edebilir.

Hayır sistemimiz şu anda sadece yurtiçinde geçerlidir?

Ürünlerin faturalanmasından tedarikçiler sorumludur. Ürün hangi mağazan satılırsa satılsın sipariş tedarikçiye düşürülür ve o da faturasını keserek ürün ile birlikte müşteriye ulaştırır.Aynı şekilde kargolamada tedarikçi tarafından yapılacaktır.

Evet. Şuan Sürat kargo ile entegrasyon sağlanmıştır. Tedarikçilerimiz ücretsiz kargo yapacaklarsa ürünü kargoya teslim ederken kargoya ödemelerini yaparak gönderirler. Ancak tedarikçilerimiz kendi anlaşmaları varsa diledikleri kargo firmasıyla da ürün gönderebilmektedir. Ayrıca aynı şehirden alınan siparişlerde tedarikçi kendisi kapıya teslim etmek isterse bu da mümkündür.

Mağazalar sadece satış için çalışırlar. Oluşabilecek müşteri şikayetlerinden tedarikçiler sorumludur. Mağazanolsun iletilecek tüm şikayetleri özenle takip edip müşteri memnuniyetini organize etmeye çalışır. Mağaza sahiplerinin bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır

Sistemimiz şuan piyasada ki en kolay kullanım imkanına sahiptir. Sitenizi aldıktan sonra müşteri hizmetleri, kargo, ödeme ve tedarikçi işlemleri ile uğraşmazsınız.Size sunacağımız eğitim desteklerimizle nasıl yapacağınız konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olarak sizde işinizi büyütüp kazanç elde edeceksiniz.